Yüz Şekline Göre Duvak Modelleri

Gelinlik seçiminin en önemli detayı duvaklardır. Duvak modelleri seçeneklerini sadece gelinliğe göre değil, yüz hatları düşünülerek de tercih edilmesi gerekir. Yüz yapınıza uymayacak bir duvak seçimi ile tüm yüzünüzün güzelliğini kapatabilir ya da kusurları çok daha görünür bir hale getirebilirsiniz. Her gelin adayı evleneceği özel günde, en güzel olmak ister. Bu yüzden de yüz şekline göre duvak modelleri seçmek gereklidir.

Oval yüz şeklinde en ve boy orantısı çok hafif farklıdır. Elmacık kemikler bu yüz şeklinde çıkıktır. Avantaja sahip yüz şekilleri arasında yer alan bir yüz şeklidir; çünkü birçok duvak modeli bu yüz tipine muhtemel yakışacaktır. Oval yüz şekline sahip olan kişilerin yüz hatlarını belirginleştirmesi için gelin saçı aksesuarları arasından seçimler yapabilirler. Gelin başı için üretilmiş batlar, ideal bir seçim olacaktır. Farklı tarzlardan hoşlananlar ve tarz yaratmak isteyenler için dantelden hazırlanmış arasından seçim yapabilir.

Dikdörtgen yüz şekline göre duvak modelleri arasında ilk sırada geliyor. Kabarık duvaklar ene doğru hacmi olduğu için yüzdeki dikdörtgen görüntüsünü orantıda tutacak bir seçim olacaktır.

Yuvarlak yüz tipine göre duvak modelleri seçeneklerinde ise dikkat edilmesi gerekli bazı noktalar bulunuyor. Bu önemli ayrıntı duvak modelleri arasında yüzün iki yanına düşen modellerden kesinlikle uzak durulması gerektiğidir. Yüzü yuvarlak olan kişilerin çok daha kilolu bir izlenim verdikleri düşünüldüğü zaman, geriye ya da iki yana doğru taranmış saçlar ve taçlı duvak modelleri arasından seçim yapılması gerektiği sonucuna varılmaktadır. Bunun en önemli nedeni de yüzün olduğundan daha ince görünmesine sebebiyet vermesidir.

Kalp yüz şekline sahip kişilerin duvak seçimleri ise düz, sade ve iki yana uzayan modeller olmalı. Yüzün karakteristik özelliğini kapatmamak için saç aksesuarları kullanılmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Gelinlik Modeli ve Takı Seçimi başlıklı makalemizde gelinlik için doğru aksesuar, gelinlik ve takı seçimi ve gelinlikte takı aksesuarı nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlaryuvarlak yüze duvak modelleri,yüz şekline göre duvak modelleri,yüz tipine göre duvak modelleri,gelinlik şekiller,oval yüzlu kabarik gelinlikli gelinler,uzun yüz şekline göre duvak modelleri,yüze göre duvak şekli,kafes duvak fiyatları,kabarık uzun duvak modelleri,gelin aksesuarlari yuz icin
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>