Ten ve Göz Rengine Göre Gelin Makyajı Seçenekleri

Makyajın seçiminin öneminin zirve yaptığı günlerin ilk sırasında gelin makyajı geliyor. Ten ve göz rengine göre gelin makyajı seçenekleri ile çok daha mükemmel bir görünüm kazanmanız mümkün. Göz renginin ön plana çıktığı, teninize uygun bir makyajla tüm görünümünüzdeki değişime gözleriniz inanamayacak. Bu muhteşem makyaj seçenekleri için püf noktalardan yardım alabilir ve en özel gününüzü mükemmel bir makyajla geçirebilirsiniz.

Ten ve göz rengine göre gelin makyajı seçenekleri;

Açık tenli bayanların gelin makyajında soluk ve soft renklere yer verilmemelidir. Açık tenlilere koyu gri ve siyah buğulu göz makyajı çok daha hoş görünüm kazanmasını sağlar. Renkli makyaj içinde renklerin koyu tonlarında yararlanılması gereklidir. Açık tenli ve renkli gözlerde gözlerin büyük ve küçüklüğüne göre makyaj tekniklerinden yararlanılmalıdır.

Buğday tenli (Orta Tenli) bayanların gelin makyajı seçeneklerini daima sıcak renk tonları ile değerlendirilmelidir. Ten renklerinin orta olarak değerlendirilmesi renk yelpazesinde de aynı şekilde seçilmesi çok daha iyi bir görünüme neden olacaktır. Orta renk tonları ile cilt rengine uygun makyaj yaparak çok müthiş sonuçlar elde edilecektir.

Esmer tenli bayanların gelin makyajı seçimlerinde ise parlak renk tonları ön planda olmalıdır. Metalik gri, bronz ışıltılı makyaj seçimleri ideal güzellikteki sonucun yakalanmasını sağlayacaktır. Renkli bir makyaj içinse çok da renklerin yoğun olduğu tonlar denenebilir. Ayrıca eyeliner seçimlerinin kesinlikle koyu mor tonlarında yapılması önerilmektedir. Rimel seçeneklerinde de yine lacivert ya da mor seçeneklerden yararlanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Vücut Tipine Göre Abiye Modelleri başlıklı makalemizde kilo problemlerine göre abiye modelleri, vücut şekline göre abiye modelleri ve vücut tipine göre abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlargri buğulu gelin makyajı,gelin göz makyaj,gelin siyah göz makyajı,göz makyajı seçenekleri,esmer tenli bayan makyajlari siyah,esmer tene soft makyaj,esmer tenliler için göz makyajı,esmer ten ve gelinlik,makyajlar secimleri,gelinlik için goz makyaji
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>