Peplum Gelinlik Modelleri

peplum gelinlik modelleri 9 270x400 Peplum Gelinlik ModelleriGelinlik modelleri her sene farklı seçimleri gündeme taşıyor. 2015 gelinlik trendleri arasında yer alan peplum gelinlik modelleri, görünüm bakımından adeta iki farklı katı temsil eder. Genellikle dar kalıba sahip gelinlik tasarımlarında kullanılan bu iki kat, gelinliği farklı bir görünüme kavuştururken aynı zamanda da modelin hareket kazanmasını ve daha zengin görünmesini tetiklemektedir.

Peplum gelinlik modelleri dar kesim gelinliklerde, dantel işlemeler ile birleştiğinde tahmin edildiğinden daha zarif bir görünüme sebebiyet vermektedir. Peplum gelinlikleri tercih etme sebeplerin başında fazla kilolarından şikayetçi gelin adayları gelir. Bunun nedeni de bel bölgesinden başlayan katman, alt karın bölgesine kadar geniş ve bol bir şekilde gelmektedir. Bu görünüm adeta bir abajur modelini de andırır. Kalıp şeklinde inen katman sayesinde göbek bölgesinden şikayetçi hanımlar, fazlalıklarını kolay bir şekilde kamufle edebilirler. ile hem daha zayıf hem de çok daha zarif bir görünüm elde edebilirsiniz. Farklı kesim ve kalıplarla tasarlanan gelinlikler kısa boylu hanımlar için ise uzak durmaları gereken bir alternatiftir; çünkü vücudun proporsiyonunu kesen bir görüntüye neden olur. Eğer ki üst bedeniniz alt bedeninize göre daha kısa ise sizin için ise ideal bir seçim olacaktır. Uzayan üst beden ile daha orantılı bir görünüme rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Peplum gelinlik modellerinden giyecek gelin adaylarının ayakkabı seçimleri de gelinlikleri kadar zarif ve kesinlikle sade olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Pelerinli Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde gelinlik için pelerin modelleri, pelerinli gelinlik modelleri ve pelerinli gelinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlarpeplum gelinlik modelleri,dar gelinlik kalıpları,peplum gelinlik
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>