Nişan Tepsisi Nasıl Hazırlanır

Nişan evlilik için en önemli adım anlamına gelmektedir. Bu yüzden de ülkemizde çok derin adetleri ve anlamları barındıran bir ritüel olarak nitelendirilebilir. Nişan konusu çok hassa ve özen gösterilmesi gereken bir adetimiz, geleneğimizdir. Bu geleneğin içindeki en önemli unsurlardan birisi de nişan tepsisidir. Tepsi, sıradan bir eşya olmaktan çok öte, gelin ile damadın birbirine bağlanmasını simgeleyen yüzükleri taşıyan bu yüzdende önemi hayli yüksek bir eşyadır. Günün önemine uygun olarak da bir süsleme yapılması gerekir. Tabi ki bu nokta da fazla abartıya kaçmamaya özen gösterilmesi gerekmektedir.

Nişan tepsisi nasıl hazırlanır şeklindeki soruyu her gelin adayı defalarca kez sormaktadır. İdeal bir nişan tepsisi için ilk şart güzel bir tepsi seçimi ve bunun beyaz dantel ya da kaliteli bir kumaşla kaplanmasıdır. Seçmiş olduğunuz tepsi ne kadar güzel ise kumaşla beraber o kadar güzel duracaktır. Bu nokta da tepsinin ortasına oturtulacak iki adet beyaz kuş çok daha güzel bir görüntü elde edilmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra dantellerle kaplanmış tepsilerinde son derece güzel bir görsele sahip olduğu unutulmamalıdır.

Nişan tepsisi nasıl hazırlanır sorusuna verilebilecek en güzel cevap ise bana göre kalıp şeklindeki tepsilerle hazırlanması şeklinde olacaktır. Kalp şeklindeki tepsiler hem nişanlanacak olan çiftlerin sevgisini temsil edecek hem de güzel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Düğün Masası Süsleme Örnekleri başlıklı makalemizde Düğün Masası, Düğün Masası Süsleme ve Düğün Masası Süsleme Örnekleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlarnişan tepsisi nasıl süslenir,nian tepsisi ssleme,nişan tepsisi süsleme,nişan tepsisi nasıl hazırlanır,nişan tepsisi yapımı,nian tepsisi,sòz tepsisi,nişan tepsisi nasıl yapılır,söz tepsisi nasil süslenir,tepsi süsleme modelleri
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>