Mevsimlere Göre Gelinlik Seçimi

>Genelde yaz ayları düğün zamanı olarak planlansa da hayat şartlarının gerektirdiği koşullar çerçevesinde hayallerimiz bazen gerçekleşmeyebilir. Eminim ki hepimizin hayali yazın o sıcak ve temiz havasında gelin olmak ve doyasıya düğünün tadını çıkartmaktır. Ancak düğün için genellikle düğün salonlarını tercih ettiğimiz için kış aylarında da sıkıntı yaşamadan düğün yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken tek şey mevsime uygun gelinlik modeli seçmek ve gerek konvoy sırasında gerekse fotoğraf çekimleri sırasında zorluk yaşamamak olacaktır.

Sonbahar Mevsimlere Göre Gelinlik Seçimi

Prenses Etek Sonbahar Gelinlikleri

Bir düşünsenize ocak ya da şubat ayında düğün yapıyorsunuz ve dış mekân fotoğraf çekimine gidiyorsunuz. Ancak gelinliğiniz dekolteli ve oldukça açık, tam bir yaz havasında. Bu durumda gelinlik içerisinde rahat edemeyecek ve üşümekten rahat poz veremeyecek, ortama adapte olamayacaksınız. Bu nedenle beğendiğiniz gelinlik modelini tercih etmenizin yanı sıra mevsimlere göre gelinlik seçimini de dikkate almalısınız.

Eğer kış aylarından düğün yapacaksanız seçtiğiniz gelinlik modelinin dekoltesinin oldukça az olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca seçtiğiniz gelinlik modelinin üzerine uygun aksesuarlar eklemeli ve kendinizi kamufle etmelisiniz. Örneğin gelinlikler için özel olarak hazırlanmış olan simli iplerle örülmüş şalları gelinliğinizle kombinleyebilir ve hem şık hem de mevsimine uygun bir model oluşturabilirsiniz. Eğer yaz aylarında düğün yapıyorsanız seçim yaparken çok da dikkat etmeniz gerekmeyecektir. Sıcak havanın etkisini ve dışarıda geçireceğiniz zamanı düşünerek çok kalın kumaşlar tercih etmekten kaçınmalı ve sizi terletmeyecek, bunaltmayacak modellere yönelmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Hangi Gelinlik Tercih Edilmeli? Özel Dikim Mi, Hazır Gelinlik Mi ? başlıklı makalemizde Gelinlik Önerileri, Gelinlik püf noktaları ve hakkında bilgiler verilmektedir.


ArananlarGELİNLİK,modern gelin arabalari,kabarık taşlı gelinlik modelleri 2013,gelinlik modelleri 2013 fiyatları,kış mevsimi gelinlik fiyatları,kabarık incili taşlı gelinlik modelleri 2013,kış mevsiminde gelinlik fiyatları,tesetturlu düğün mevsimleri
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>