İlkbahar Gelin Makyajı Modelleri

ilkbahar gelin makyaji modelleri 13 266x400 İlkbahar Gelin Makyajı ModelleriDüğün hazırlıklarında son gün yapılan ama daha öncesinde mutlaka prova edilmesi gereken bir uygulamadır. Gelin saçı ve gelinlik modelini baz alınarak yapılan makyaj uygulamasında, gelinin ten rengi, göz rengi gibi ayrıntıları dikkate alarak şekillendirmek gerekir. Kişiye özel olarak yapılacak olan uygulamalar kusurların gizlenmesinde kolaylık sağladığı gibi aynı zamanda da daha muhteşem bir görünümü de beraberinde getirecektir. Sonuç olarak doğal ama harika bir duruşun sahibi olmak ise cabasıdır. İlkbahar trend bakımından natürelliği ele alıyor. 2015 makyaj trendlerinde artık herkesin bildiği gibi doğal gözükmek önemli. Çok yapılı ve dikkat çeken ayrıntılar artık neredeyse göze batıyor. Bu yüzden de ten rengine en çok gidecek renklere öncelik tanınması tahmin edildiği gibi bir kat daha mühim bir hal alıyor.

İlkbahar gelin makyajı modelleri beyaz rengine de dikkat çekiyor. Özellikle göz makyajında tercih edilen beyaz ve tonları çok daha fresh bir görünüm kazanılmasını sağlıyor. Ten makyajı için kullanılacak doğal tonlar ise kesinlikle artık vazgeçilmez. Belirgin kirpikleri ise unutmamak adeta bir kural sayılabilir. Dudaklar ise iki farklı şekilde yorumlanıyor. Bunun ilki iddialı renkler, diğeri ise nude tonları. Bu ikileme de gelin adaylarının dudak formları yön veriyor. Çok kalın ve belirgin dudaklarda genellikle natürel tonlar uygulanırken, ince dudaklar koyu rujlarla renklendiriliyor. Aslında bu işlemde bir nevi dengenin sağlaması için bu şekilde tercih ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı Modası başlıklı makalemizde gelin makyaj modası, Gelin Makyajı ve gelin makyajı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlargelin sac ve makyaj
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>