Her Vücut Tipine Hitap Eden Gelinlik Modelleri

Her genç kızın rüyalarındadır gelinlik giyme isteği. Özel günde elbette ki hoş ve şık görünmek ister. Bu özel günde tüm gözlerin üzerinde toplanmasını ister. Her yıl değişen gelinlik modelleri genç kızlara geniş bir konsept sunmakla beraber, tatlı bir heyecan yaratmakta. Gelinlik firmalarının hep 38 bedenden başlamasının yanı sıra büyük beden gelinlik arayışı içerisinde olanlar geçen yıllarda zorluk çekerek, beğendikleri modelleri diktirmektelerdi. Neyse ki bu sorun ortadan kalkarak büyük beden gelinlik modelleri artış göstermekte ve geniş konsept oluşturmakta. Önemli olan düğün heyecanını bırakarak, vücut tipine ve tercihlere uygun gelinlik modeli seçmekte. Büyük beden gelinlik modelleri, her tip vücuda sahip bayanlara fazlasıyla hitap etmekte.

 

 

Armut tipi vücut şekline sahip olan gelin adayları,  yarım kollu modellerle, omuz genişliğini artırabilir, göğüslerini olduğundan dolgun ve hoş görünmesini sağlamak için drapeli ve katmalı gelinlik modellerini kullanabilir.  Kürek ve köprücük kemiklerini kapatmak için ise zarif straplez üzerine tül ve dantel seçeneklerini tercih edebilir. Yüzücü model gelinlikler ise omzu olduğundan geniş ve hoş görünmesine yardımcı olacak niteliktedir. Kabarık gelinliklerle büyük kalçalar kamufle edilebilir ve tüm dikkatler bel üzerinde toplanır.  Tercihler arasında yarım balık model gelinlik kullanılırsa da kalçaların olduğundan yuvarlak görünmesine yardımcı olmaktadır. Kum saati vücut tipine sahip olan bayanlarda hemen her model üzerinde rahat bir seçim imkânı sunmaktadır. Seçilecek olan gelinlikler üzerinde bolero, taşlı kemerler seçim yapacağınız modeli tamamlama konusunda yardımcı olacaktır. Atletik vücut bayan tipine sahip bayanlar satenli, dantelli, dökümlü modelleri tercih etmektedir. Elma tipi vücuda sahip olan bayanlar  ise geliş ve dökümlü Helen tipi modeller tercih edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Nostaljik Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde Nostaljik Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlargeniş beden gelinlik modelleri
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>