Gelinlik Seçiminde Yapılan Hatalar

Her genç kız kendi düğününde en şık ve en alımlı olmak ister. Malum adı üzerinde kendi düğünüdür ve dikkatleri üzerinde toplamak en doğal hakkıdır. Bu nedenle en güzel gelinliğe sahip olmayı ve düğününde o gelinliği giymeyi hayal eder. Ancak bu farkında olmadan yapılan en büyük hatadır. Gelinlik seçiminde yapılan hatalar, sizi hayal ettiğiniz o gün mutsuzluğa kadar götürür.

gelinlik Seçiminde Yapılan Hatalar Gelinlik Seçiminde Yapılan Hatalar

Gelinlik Seçiminde Yapılan Hatalar

Gelinlik modelleri sizlerin beğenmesi için tasarlanmış ürünlerdir elbette ki ancak her gelinlik modeli size uygun değildir. Takdir edersiniz ki her insanın fiziksel özellikleri ve vücut yapıları birbirinden farklıdır, işte bu nedenle de her gelinliği herkes taşıyamaz.

Gelinlik seçiminde beğendiğiniz modeli tercih etmek tabi ki en doğal hakkınızdır ancak, modelin yanında size yakışanı ve vücut kusurlarınızı kapatanını bulmanız gerekmektedir. Şimdi gelinlik seçiminde sıklıkla yapılan hatalara bir göz atalım. Boyunuz kısa ise düz bir gelinlik modeli seçtiğinizde saha da kısa gözükecek ve sıradan bir gelin olarak görüleceksinizdir. Bu nedenle boy probleminizi gizlemek için bel yukarısından kabaran modelleri tercih etmeli ve vücudunuzun çoğunluğunu bacak boyu olarak göstermeye çalışmalısınız. Belirli bölgelerde yağlanmanız ve kilo probleminiz varsa prenses model olarak bilinen kabarık düz modelleri tercih ederek, bu bölümleri etek kısmına gizleyebilirsiniz. Beliniz kalınsa beli dantel işlemeli gelinlik modellerini tercih edebilirsiniz. Ve eğer sırtınızda yaralar, pürüzler vs varsa kesinlikle ama kesinlikle sırt dekolteli gelinlikleri tercih etmekten kaçının, hoş bir görüntü olmayacağını sizlerde biliyorsunuz, o nedenle belki olur düşüncesiyle denemeye bile çalışmayın. Omuzlarının fazla geniş değilse yine bir diğer model olarak straplez gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hangi Gelinlik Tercih Edilmeli? Özel Dikim Mi, Hazır Gelinlik Mi ? başlıklı makalemizde Gelinlik Önerileri, Gelinlik püf noktaları ve Gelinlik seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlarnisan ayında hangi gelinlikler tercih edilmeli
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>