Gelinlik ile İlgili Detaylar & Püf Noktalar

Düğün arifesi en zorlu alışveriş olan gelinlik seçimini tamamladığınızda rahatladığınızı düşünür ve derin bir nefes alırsınız. Ancak gelinlik alışverişiniz bununla bitmez, hayalinizdeki gelin adayı olabilmeniz için diğer detayları da tamamlamanız gerekmektedir.

Gelinliğin güzelliğini gösteren detayları ve aksesuarlarıdır, bu nedenle gelinliğinize uygun aksesuarları titizlikle seçmeniz gerekmektedir. Gelinliğinizin duvak kısmını gelinliğinize uygun seçmelisiniz ki gelinlik üzerinizde sırıtmasın. Düz duvaklar yerine yeni çıkan simli kumalarla hazırlanmış duvakları ya da kenarlarında işleme bulunan incili duvakları tercih edebilirsiniz. Bir diğer detayı gelin tacıdır. Eğer saçınızı sade bir topuz yaptıracaksanız tacınızı biraz gösterişli bir model olarak seçebilirsiniz. Ancak saçınızı kabarık bir model yaptıracaksanız taç detayını kullanmanıza gerek yoktur.

Gelinliklerin ince detayları 300x300 Gelinlik ile İlgili Detaylar & Püf Noktalar

Gelinliklerin ince detayları

Gelin çiçeğiniz ve kurdeleniz için de aynı titizliği göstermeniz gerekmektedir. Hatta gelin çiçeğiniz ile kurdeleyi aynı renk alarak gelinliğinize farklı bir hava katabilirsiniz. Gelinliğe en çok yakışan pudra rengi tonları ve kırmızı çiçeklerdir. Pudra rengi aldığınız çiçeğiniz için belinize yine pudra rengi bir kurdele alarak takım yaptığınızda emin olun çok yakışacaktır.

Ayakkabı seçiminde çok topuklu ve gösterişli bir ayakkabı modeli seçmekten kaçınınız. Uzun süre ayakta kalacağınız için hem ayaklarınız şişecek hem de topuklar üzerinde durmak oldukça zorlaşacaktır. Bu nedenle boy probleminiz varsa az topuklu, boy probleminiz yoksa babet türlerini tercih etmeniz size düğün günü büyük yarar sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gelinlik Defilelerinde Öne Çıkan Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde Defilelerde Sergilenen Gelinlikler, Gelinlik Defilesi ve Yeni Moda Gelinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlarduvak seciminde puf noktalar,gelinlik ile ilgili bilgiler,gelinlik ile ilgili kısa bilgi,gelinlik ile ilgili yazılar,gelinlikle ilgili bilgiler,gelinlikte pudra rengi kurdele
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>