Gelinlerin Vazgeçilmez Tercihi Eyeliner Ve Kırmızı Ruj

Gelinlik, birçok genç kızın hayallerini süslemekle beraber geniş bir yer tutmakta. Özel geceye hitaben yer alan gelinlik geçmişten günümüze varlığını en güzel şekilde devam ettirmekte. Gelinlik seçimlerinin yanı sıra düğün makyajı da genç kızlar için büyük önem taşıyor.

Gelin makyajında en çok tercih edilen gelinlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan Eyeliner ve kırmızı ruj gelinlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Düğün konseptine en uygun seçenekler göz önüne alınarak yapılaması gereken makyaj tekniklerini doğru kullanımlarla gelinlik ile kombinlemek mümkün. Dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise gelin makyajında yer olacak olan kırmızı rujun canlılığını yitirmeden koruyabilmesi ve taşırmadan profesyonel bir şekilde uygulamaktan geçiyor.

 

 

Gelin makyajı hoş bir görünüm katmasının yanında güzelliğinizi, ön plana çıkartacak olan özel ayrıntı olarak yer alıyor. Kırmızı ruj kullanacak olan gelinlerin dikkat etmesi gereken nokta, dudakların pürüzsüz olması ve varsa eğer kuruluk, düğün öncesi dudak bakımı yapılması gerekmektedir. Uygulanacak olan makyaj kapsamında ruj öncesi, fondöten veya kapatıcı sürülerek kuruması beklendikten sonra pudra uygulaması yapılması gerekmektedir.

Dudak yapısı kalınsa ince göstermek, inceyse kalın göstermek için uygulanması gereken doğru adım dudak kalemidir. Ruju uyguladıktan sonra eğer taşan noktalar varsa pamuklu çubuk yardımı ile temizlemek mümkündür. Eyelıner’la belirgin hale gelen sade bir göz makyajı ile muhteşem makyaj deneyimi yaşatacaktır.

Eyelıner teknikleri arasında yer alan, kdei gözü, ister tüm göz çevresi üzerinde, istenirse de uçlara doğru kalınlaşan tekniklerde kullanılabilirgöz makyajında doğal ve açık tonların yanı sıra takma kirpik kullanarak da çekici bir görünüm elde etmek mümkün.

Bir önceki yazımız olan 2015 Gelin Makyajı Konsepti başlıklı makalemizde 2015 Gelin Makyajı Konsepti hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>