Gelin Saçı ve Duvak Kullanımı

Havaların ısınmasıyla birlikte bahardan yaza doğru geçiş gösterilen bu dönemlerde düğün hazırlıkları fazlasıyla yoğunlaşmaya tüm hızıyla devam ediyor. Genç kızların küçük yaşlardan itibaren büyük önem taşıyan gelinlik modellerine ilgilerinin yanı sıra bu özel günde gerçekleştirilecek olan gelin saçı modelleri ve duvaklarda büyük bir önem taşıyor.

Tüm gelin adaylarının elbette ki tek isteği tek isteği tamamı ile muhteşem halde görünebilmeleri. Düğün telaşesi içinde en sona bırakılan gelin saç modelleri en baştan gelinlik modelinden itibaren saç modeline yoğunlaşmak gerekmektedir. Saç modelinin en sona bırakılması büyük bir kararsızlık örneği oluşturmaktadır.

Gelinlerin gelin saç modeline duvak şeklinden, el buketini, gelinlik modelini göz önünde bulundurularak trend olan saç şekillerine ve aksesuarlarına göz atmaları gerekmektedir. Uzun saça sahip olan gelin adaylarının seçimleri doğrultusunda topuz modellerine göz atmaları işlerini kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra kısa saçlı gelin hanımları ise küçük çiçek veya inci süslemeleri ile tatlı ve şık görünümlere sahip olmalarını mümkün hale getiriyor.

 

 

Her sene vazgeçilmeyen modeller arasında yer alan ve gelinler tarafından fazlasıyla tercih edilen saç modellerinde de klasik modeller her zamanki gibi önceliğini koruyor. Yapılacak olan gelin saçı modellerinde taç, klasik duvak tokaları yine bu sezonda da her zaman olduğu gibi ön planda. Toplu saç modelleri arasından model tercih etmeyecek olan gelin hanımları içinse açık saç modeller i yine revaçta.

Doğallıktan hoşlanan bayanlar ise doğal saç dalgaları eşliğinde, doğal makyaj yöntemleri ile şık bir görünüme kavuşmaları mümkün.  Duvak kullanımlarında ise saç topuz ise topuzun altından, saç salık ise üzerinden takılarak sıradan görüntüden rahatlıkla kurtulabilir. Rahat hareket edebilmek için duvak uzunsa eğer yedek kısa duvakla değişim yaparak rahat kullanım sağlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Yüz Tipine Uygun 2015 Gelin Saçı Trendi başlıklı makalemizde Yüz Tipine Uygun 2015 Gelin Saçı Trendi hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlargelinlik SAÇI DUVAK,2016 gelin duvağı ve saçı,2016 GELİN SAÇ VE DUVAK MODELLERİ,gelin saç duvak modelleri,gelin saç ve duak modelleri,gelin saçı duvak modelleri,gelin saçı ve duvak kullanımı,küçük suratlar için gelin saçı,orgulu gelin topuz sac modelleri
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>