Gelin Makyajı Nasıl Olmalı ?

Düğün sezonu git gide yaklaşıyor. Hem gelin hem de damat adayı sürekli bir şeylerin peşinde koşmaya başladılar bile. Düğün hazırlıkları, damatlık, gelinlik ve buna benzer şeyler. Damat adaylarından çok, gelin adaylarını tatlı bir telaş sarmaktadır. Ki zaten gelin adaylarının işi daha çoktur.

Gelinlik, ayakkabı , duvak ve aksesuarlar tamamlandı. Peki geriye ne kaldı? Her defasında önemi unutulan gelin makyajı. Her ne kadar önemi unutulsa da gelin adaylarının aklında ‘gelin makyajı nasıl olmalı’ sorusu yatmaktadır. Size ilk olarak vereceğim tavsiye kuaförü iyi seçmenizdir. Eğer kuaför de yaptırmak istemiyorsanız da kendiniz için en uygun makyaj stilini defalarca arayarak bulmak gerekmektedir. Bazı zamanlar da özensiz yapılan makyajlar sonrasında ortaya çok kötü sonuçlar çıkıyor. Bu yüzden de kendinizi güvenilir ellere bırakmalısınız. Bunun sonrasında ise yapılan makyajın kalıcı olmasıdır. İşte bu konuda çok önemlidir. Çünkü gün boyunca o makyajın suratınızda kalması gerekmektedir. Gecenin ortasında makyajının bozulmasını hiç bir gelin adayı istemez. Bununla beraber isteğe bağlı olarak da abartılı makyajdan kaçınmanızı tavsiye ederim. Doğal makyaj her zaman daha çekicidir. Göz makyajında gölgeli göz makyajı tercih edilebilir. Siyah tonları ve şeftali tonları en trend olan göz makyajları arasındadır. Allık, göz makyajınız ve en önemlisi de ruj uyumlu olmak zorundadır. Genel olarak bu tavsiyeler ışığında hareke ederseniz ortaya güzel sonuçlar çıkacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Düğün Makyajı, Gelin Makyajı ve Makyaj Önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlargelin makyaj,gelin makiyaji,dugun makyaj,yandan topuz modelleri,gelin goz makyaji,arap makyaji nasil yapilir,arap makyaj modelleri,gelin makyaj nasl olmal,gelin makyajıı,gelinlik makyaj
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>