Gelin Makyajı Modası

gelin makyaji modasi 10 266x400 Gelin Makyajı ModasıGelinlerin son hazırlıkları makyaj ile tamamlanır. Gelin makyajı modası yeni sezonda bu hazırlıkları beyaz ve toprak tonları natürelliği ile buluşturuyor. Ne kadar sade, o kadar güzel! Tanımını sloganlaştıran bir akım, tüm düğünleri sarmış bulunuyor. Açık tonların hakim olduğu makyaj modellerinde, ruj seçimleri de bazen aksini iddia etse de, genellemeye bakıldığında yine yalın bir duruşun esiri olunmaktan vazgeçilmiyor. Doğal güzelliğin önemli olduğunun vurgusu ilk olarak tercih görüyor. Tabii vintage etkisi ve rock’n roll modası bir kenara bırakılırsa; çünkü bu iki farklı tarzda makyaj biraz daha iddialı. Vintage gelinlerinin vazgeçemediği koyu renkli ve belirgin rujlar, harika bir seçimi beraberinde getiriyor. Rok’n roll kızları ise tamamen siyah göz makyajı ile öne çıkıyor. Yine de genel bir sezon araştırması yapıldığında sadelik ağır basıyor.

Gelin makyajı modası yeni sezonla beraber uçuk pembeli ruj tonlarını, beyaz ışıltılı göz makyajını ve belirgin kirpikleri öne çıkarıyor. Kirpikler makyajın en vurucu taraflarına dikkat çekse de parıltılı dudaklar biraz seksi bir duruşun temsilcisi olarak gözler önüne seriliyor. Gelin makyajınızı yaptırırken dikkat edilecek en önemli nokta ise ten makyajı. Gölge oyunlarının oldukça fazla tercih edildiği günümüzde aslında bunu çok fazla kullanmamanız önerilir. Bunun nedeni de size benzemeyen biri haline gelmek çoğu kişinin kaçındığı bir tercihi doğuruyor. Bu yüzden de tavsiyeleri uygulamak istiyorsanız eğer tarzınız ne olursa olsun, makyajda sadelik ön planda olsun!

Bir önceki yazımız olan Doğal Gelin Makyajı başlıklı makalemizde doğal gelin makyajı, doğal gelin makyajı nasıl yapılır ve Gelin Makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>