Düğün Sonrası Gelinlik Nasıl Saklanır

Gelinlik, genç kızların hayallerini süslemesinin yanı sıra büyük bir önem taşıyor. Yaz mevsiminin hızla gelmesinin yanı sıra genç kızların en mutlu gününde olması gereken en güzel ayrıntıdır.

O güzel güne ait güzel bir anlam ve önem taşıyan gelinlik o güzel güne özel en güzel hatıradır. Satın alınan gelinlik modelinizi düğün sonrası da saklamanız mümkün. Gelecek zamanlara da güzel ve özel hatıra kalacak olan gelinlik, yıl dönümünüzde eşinize o mutlu günü tekrar yaşatmanız için, çocuklarınıza hatıra olması için tekrar kullanılabilir.

İstenirse gelinlik, üzerinde birkaç değişiklik yapmakta mümkün. Eşine sürpriz yapmak isteyen bayanlar model üzerinde kısaltmalar yaparak, biraz renklendirilerek ve ekleme, çıkartma yapılarak yenilikler yaparak da gelinliği, abiye bir elbise modeline döndürmek mümkün hale geliyor. Düğün sonrasında gelinlik etekleri üzerinde kirlenmeleri göze almadan gönlünüzce eğlenin.

 

 

Gelinlik, dikkatli bir şekilde temizlik yapılması gereken, kuru temizleyiciler tarafından temizlenmesi gereken özel bir modeldir. Kuru temizleyici tarafından dikkatle temizlenecek olan gelinlik, eski kusursuz görünümüne kavuşmasına yardımcı olacaktır.  Gelinlik, temizlendikten sonra boyutuna uygun olarak bir kutu seçilerek, gelinliğin varsa duvak, eldiven ve diğer aksesuarları aynı kutu içerisine koyulmalıdır.

Gelinlik, kutuya kaldırılmadan önce varsa nemini alması için renksiz kâğıda sarılması gerekmektedir. Gelinliği korumak için kutu içerisine naftalin bırakmak da kötü koku ve her türlü zarara karşı korunmasına yardımcı olacaktır. Kaldırılacak olan gelinliğin en az altı ayda bir havalandırılması gerekmektedir,  aksi halde gelinlik üzerinde sararmalar gerçekleşecektir. Gelinlik, saklamak zor diyen bayanlar içinse saklamak yerine satma konusunu da değerlendirebilirler.

Bir önceki yazımız olan Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Gelinlik Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlargelinlik hatıradır satılmaz,gelinlik kutuya nasıl girer,gelinlik nasıl kutuya kaldırılır,gelinlik saklama kutusu,gelinlik saklamak için,gelinlik saklamak için naftalin kullanılırmı
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>