Buğulu Gelin Makyajı

bugulu gelin makyaji 10 400x400 Buğulu Gelin MakyajıGelin adayının kişisel hazırlığı içerisinde yer alan , tüm görünüşü güzel kılarken aynı zamanda da kötü bir sonucun meydana gelmesini de sağlayabilir. Bu yüzden aslında modelleri olabildiğince sade bir uygulama ile tamamlanmalıdır. Rutin makyaj kurallarında yer alan gözlerin ya da dudakların ön plana gelmesi, içinde geçerlidir. Buğulu gelin makyajı, gözleri ön plana çıkardığı gibi oldukça natürel bir teknikle de uygulanabilir. Gözlerde yoğunlaşıldığında siyahın baskın olarak sürüldüğü göz kapakları belirgin hale getirilir. Aynı zamanda da çok koyu renk beyazla vurgulanarak, hoş bir görünümle sonuçlanır; fakat bu kadar baskın bir görünümde ruj seçimleri özellikle nude tonlarda değerlendirmek gerekecektir.

Buğulu gelin makyajı gözlerin öne çıkardığı gibi iddialı ruj tonlarına da dikkat çeker. Natürellikten ayrılmadan çok sade bir göz makyajına, canlı ve çarpıcı kırmızı tonlarında ruj tercih edilebilir. Aslında böyle bir sonuçta vintage makyaja yakın bir sonucu meydana getirecektir. Göz rengine göre bir makyaj uygulaması yapılacaksa da yine buğulu görünüm farklı tonlarda denenebilir. Mavi ve yeşil gözlerde gri, siyahın gölgelendirme işlemi çok şık bir bakışı doğuracaktır. Koyu ve kahve gözlüler de ise gelin makyajı lacivert renklerinin tonları ile değerlendiğinde, gözlerin çok daha ön plana çıktığı görülecektir. Tabii ki ten rengi de baz alındığı zaman farklı tonlarda ki uygulamalar ile kişiye özel seçimler yapılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı İçin İpuçları başlıklı makalemizde doğru gelin makyajı nasıl olur, gelin makyajı için ipuçları ve gelin makyajı nasıl olmalı hakkında bilgiler verilmektedir.


Arananlarbuğulu gelin makyajı,buğulu gozlu gelin makyajı,gözleri buğulu gelin sözleri,gözleri ön plana çıkaran gelin makyajı
Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>