2015 Gelin Makyajı Konsepti

Her genç kızın hayalleri arasında bulunan gelinlik tek başına konsepti tamamlamak için yeterli değil. Elbette ki her genç kız kendi düğününde kuğu gibi zarif ve çekici olmak ister. Gelinlik konusunda birçok geniş konsept sağlayan firmaların yanı sıra gelinliği oluşturan ayrıntılarda büyük önem taşımaktadır. Gelin olduğunu hissetmek için gelinlik giymek yetmiyor. Gelinliği doğru aksesuar ve makyajla tamamlamak da önem teşkil ediyor. Makyaj, kadının hayatında önem taşımasının yanı sıra söz konusu düğün olunca fazlasıyla önem taşıyor. Bu özel günde doğru seçimler yapmak, doğru makyaj tonunu uygulamak için ten renginizi, göz renginizi ele alarak yola çıkmak büyük önem taşıyor.

Gelin kızların dikkat etmesi gereken noktaların başında gelen makyaj konusunda eğer beyaz tene sahip ve gözleri de kahverengi ise toprak tonları fazlasıyla güzelliğini ön plana çıkaracaktır. Siyah ve kahve tonlarında eyeliner kullanımı bakışları ön plana taşımasının yanı sıra yanaklarda bal rengi, şeftali allık kullanımı, dudaklar üzerinde ise dudak parlatıcı ve kırmızı, pembe tonlar yüz hatlarını ortaya çıkartarak hoş bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Buğday tenli bayanlar ise altın rengi ve bronz far tercihi yaparak, eyeliner uygulanmış göz makyajı hoş bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Pembe allıkların yanı sıra açık pembe rujlardan da şaşılmamalıdır. En seksi bayanlar kategorisinde bulunan esmer gelin adayları ise çok şanslı. Doğal hali ile dahi dikkat çekebilen bu ten rengi üzerinde kullanılacak olan makyaj uygulamalarında uçuk pembe far ve eyeliner, altın kahve tonlarındaki göz makyajı ile bronz tercihlerin kullanıldığı allık seçimlerinin yanı sıra dudaklarda uygulanacak olan bronz, kahve tonlar veya açık pembe ruj seçimi güzelliğini fazlasıyla ortaya çıkartarak gelin makyajını tamamlamanda yardımcı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gelin Makyajı 2015 Trendleri başlıklı makalemizde Gelin Makyajı, gelin makyajı 2015 trendleri ve gelin makyajı trendleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>